Burun estetiği ameliyatı öncesi örnek gösterilen ünlüler!!! 
Çok değil belki de günümüzden 10-15 sene öncesine kadar sadece çok zenginler veya ünlü sanatçılar görünümlerini geliştirmek ve yaşlanmaya karşı koymak için estetik ameliyatlar yapan cerrahların kapısını çalıyordu.

Cerrahi anatomik bilgilerin gelişmesi,teknolojik gelişmelerin özellikle ameliyatsız bir çok estetik yönteminin bulunması ve yaygınlaşması ile artık her yaştan ve her sınıftan insan görünümlerini geliştirmek için cerrahların kapısını çalıyor.

Tüm estetik ameliyatlar arasında burun estetiği hem hastalar hemde doktorlar açısından faklı bir yere sahip.Bunun nedeni ise burun estetiği ameliyatının bir gençleşme cerrahisi değil hem profili hem de önden görünüşü yani ifadeyi , bakışları genç yaşlı demeden değiştiren bir ameliyat olması.

Ameliyat öncesi görüşmeler sırasında hastalarımın bana gösterdiği iyi ve kötü örnekleri not ediyorum.Bu notlarıma baktığımda hastaların güzel ve iyi olarak gördüğü ve estetik bulmadığı ünlüleri belirleyebiliriz.

İyi örnek olarak verilmeyen burunlara burada değinmeyeceğim bunun nedeni kişileri rencide etmemek...

Ancak iyi ve güzel görünen, insanlar tarafından "bana onun gibi burun yapın" denilen ünlülerden bahsetmek isterim...

Bana ellerinde resimle veya bir liste ile gelen hastalarımın burun yapısı olarak en çok beğendikleri isimlerin başında yerlilerden Cansu Dere ,Nurgül Yeşilçay , Vildan Atasever , Asena , yabancılardan ise Charlize Theron, Liv Tyler , Angelina Jolie ,tabii ki bu kişilerin burunları hem feminen olması hemde dengeli (yüzün diğer parçaları ile ve kendi içinde) olması gözleri ön plana çıkarıyor, doğal ve kadınsı bir hava veriyor.

İYİ YAPILMIŞ BİR BURUN ESTETİĞİ,GÖZLERİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARIR


LİV YTLER

CANSU DERE

VİLDAN ATASEVER

CHARLİZE THERON

Resimler: www.rinoplasti.com