AMELİYAT SONRASI BUZ UYGULAMASINA SON!
hilotherapie-maskesi-yontemiHilotherapie yöntemi, burun ameliyatları sonrası uygulanan klasik buz uygulamasının yerini almaya başlayacaktır. Burun estetiğinde ameliyat sonrası, eskiden hastanın yüzüne iki gün boyunca buz uygulaması yapılırdı. Ameliyatın ardından yüzde şişlik ve morlukları engellemek için uygulanan bu yöntem hastanın yüzünde bazı doku ve hücrelere zarar veriyordu. Hilotherapie sayesinde hasta bu tür olumsuz etkilere maruz kalmamış oluyor.

Burun estetiğinde ameliyat sonrası (klasik yöntemle) hastanın yüzüne belli zaman aralıklarında (15-20-30 dk’da bir) yapılan buz uygulamasının hastayı da rahatsız edici bir durum oluşuyordu, ancak “HILOTHERAPY” sayesinde, hastanın yüzüne sürekli buz uygulamak zorunda kalmıyoruz. Bu hiç de pratik bir yöntem değil zaten… HILOTHERAPY’de hastanın yüzüne, cihaza bağlı olarak takılan ve ısı ayarlaması istendiği şekilde yapılan bir maske yerleştiriliyor. Burun estetiğinde ısıyı 15 ilâ 18 derece arasında tutuyoruz.

NEDEN HILOTHERAPY?

Ameliyat sonrasında kullanılan geleneksel soğutuculardan jel ve petler aşağı yukarı 0C’lik bir soğutma sağlamakta olup geçici bir etki yapmaktadırlar. Bunun dezavantajı ise 15C’nin altındaki bir vücut sıcaklığında lenf drenajını bozması ve dokularda hasara yol açabilmesidir( buz yanığı). Lenf drenajının bozulması ise şişlik ve morlukların geç iyileşmesine sebebiyet vermektedir.

HILOTHERAPY MASKESİ HASTAYA HAREKET KOLAYLIĞI SAĞLIYOR

Yüze takılan maske hasta için büyük avantajdır ve aynı zamanda estetik bir görüntüye sahip olan maske ayrıca hastaya hareket kolaylığı da sağlamaktadır.

HILOTHERAPY maskesini hastalarımıza ameliyat sonrasında hastanede geçirilen 6 saatte uygulatıp, oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. Bu sayede buzun yaratacağı konforsuz durumun yanı sıra buz yanıklarının da önüne geçmekteyiz.

Öte yandan ayarlanan ısıyı 24 ilâ 36 saat sonra bile aynı derecede muhafaza edebilmekteyiz. Hasta açısından son derece konforlu bir yöntem olan HILOTHERAPY’nin klasik buz uygulamasına, yüzde şişlik ve morlukları engellemek konusunda yüzde 50 daha başarılıdır. HILOTHERAPY ile yapılan burun estetiğinde şişlik neredeyse sıfır düzeyinde olmaktadır. Bu sonuç da hem hasta için hem cerrah için oldukça tatmin edici bir durum.