Çok geniş burun tabanını nasıl daraltıyorsunuz ?
Karşıdan bakışta burun yüzünüz de çok geniş ve büyük duruyor olabilir. Bu genişlik kemik kısımda, burun ucunda veya burun tabanından kaynaklanıyor olabilir. Özellikle burun tabanı genişlikleri mimiklerle daha da belirgin hale gelirler.Üst kemik kısımdaki genişlikler ise yüze ablak bir ifade verir.iki göz birbirinden çok uzakmış gibi durur.

• Çok geniş burun tabanını nasıl daraltıyorsunuz ?

Burnun taban kısmından ve burun girişinden ihtiyaca göre 3-5 mm doku çıkararak yapıyoruz. Yaptığımız kesiyi dışardan görebilirsiniz. 7 ila 10 gün sonra aldığımız özel dikişlerle kesiyi kapatırız. Dikişleri aldıktan sonra kesi yerinde bir ay kadar kızarıklık olabiliyor. Genellikle dikiş yerlerinde iz kalmaz Bazen belli belirsiz bir iz kalmakla beraber ihmal edilebilir bir izdir bu.

• Burnum karşıdan bakışta aşırı geniş değil. Ama biraz geniş gibi, Yüzüme göre geniş olup olmadığını nasıl anlıyabilirim ?

Karşıdan bakışta her iki gözünüzün iç kısmından çene yönüne doğru iki adet hayali bir dikme inin.İdeal burunda burun bu dikey çizgileri yana doğru aşmaz .Eğer aşıyor ise burun yüzünüze göre geniş duruyor demektir.