Burnun yüzde çok ince ve dar durması estetik anlamda hoş olmayan bir görüntü vermekle kalmaz ciddi nefes darlığına da neden olur.

Burun darlıkları
· Burun ucunda
· Burun orta kısmanda
· Burun üst kısmında
· veya her üç kısımda birlikte olabilir.

Burun ucu darlıklarında sanki burun mandalla sıkılmış gibidir. Bu yüze sinirli bir ifade verir. Burun orta ve üst bölüm darlıklarında ise burun yüzde ince bir çizgi gibi belli belirsiz durur.

• Burun ucu darlıkları sebebi nedir? Nasıl bir teknikle düzeltmek gerekir?

Burun ucu şeklini veren iki adet kıkırdak dokudur. Bu kıkırdak dokunun zayıflığı veya olması gerektiğinden daha az miktarda olması bu sorunun sebebidir. Kıkırdakdaki bu sorun doğuştan olabileceği gibi daha önce geçirilmiş ameliyatlarada bağlı olabilir. Eksik olan kıkırdakları yerine koymak, zayıf olanları güçlendirmek sorunu çözer.

• Burun orta kısım darlıklarını nasıl çözüyorsunuz?

Burun orta kısım darlıklar için daralmış olan kıkırdaklar arasına açıcı kıkırdaklar koymak gerekir. Bu kıkırdaklar asla dışardan görünmez ve el ile hissedilmez

• Burun üst kısım darlıkları için ne yapıyırsunuz?

Burun üst kısım darlık sebebi kemiklerin birbirine çok yakın durmasıdır. Kemikleri keserek hareketli hale getiriyorum. Daha sonra bu hareketli kemikleri olması gereken yerine getiriyorum. Tekrar eski yerine kaymaması için alçı yeterli oluyor.

• Evet dar bir burnum var ama darlık düzeltilince yüzüme yakışacak mı?

Burnunuzun darlığını giderirken ölçümüz sizin yüzünüz. Yüzünüzün diğer yapıları ile uyumlu bir düzeltme oldukça hoş duracaktır